Via Ludmila I – Trasa A – Etapa 3

STRAHOV – KOSTEL SV. VÁCLAVA NA PROSEKU

⇐ Předchozí etapa

Následující etapa ⇒

19

Km

20

Zastavení

Via Ludmila 1-A-etapa1

Informace

délka 17,8 km, čas – 01:14 h – kolo
délka 19,5 km, čas – 05:38 h – chůze

Výškový profil

VL1-A-E1

Trasa GPX ke stažení zde.

Kudy, jak a co k vidění a navštívení

Tato sekce obsahuje popis trasy doporučované cyklistům. Ti z Vás, kteří se hodlají na místa na trase Via Ludmila dopravit jiným způsobem, najdou bližší informace u popisů jednotlivých míst v sekci Místa k navštívení.

1. Strahovský klášter – Královská kanonie premonstrátů na Strahově s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a kostelem sv. Rocha, Klášterní pivovar, cyklostezka A32, stojany na kola k dispozici, dále směr přes Dlabačov a Pohořelec (mimo značenou cyklotrasu) na

2. Loretánské náměstí – zde je nutno kolo vést – Černínský palác, Loreta (Santa Casa, kostel Narození Páně, klenotnice), Dům U Drahomířina sloupu, kostel Panny Marie a sv. Andělů a klášter kapucínů – Provincie kapucínů v ČR (možnost cenově výhodného ubytování!)

Z hlavní cyklotrasy je zde možno odbočit Loretánskou ulicí na Hradčanské náměstí Toskánský palác, Fortna – klášter bosých karmelitánů s kostelem sv. Benedikta (možnost cenově výhodného ubytování), Schwarzenberský palác – expozice Staří mistři (s obrazem Narození sv. Václava od Karla Škréty – jedno z nejkrásnějších vyobrazení sv. Ludmily), Salmovský palác, Arcibiskupský palác, Martinický palác.

Ulicí Kapucínskou na Nový Svět, kostel sv. Jana Nepomuckého, doleva na ul. U Brusnice a ul. Jelení na cyklotrasu A15, Prašný most – odbočit doprava mimo cyklotrasu – k Jízdárně Pražského hradu – odstavit kola

3. Pražský hrad – možnost návštěvy baziliky sv. Jiří, kde je pohřbena sv. Ludmila, chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Starého královského paláce, Zlaté uličky, Lobkowiczkého paláce

Zpět na A15 – ul. Jelení pokračuje ul. Mariánské hradby – možno navštívit Letohrádek královny Anny (Belveder) a Královskou zahradu (Oranžerie, Míčovna) – pokračovat směr Chotkovy sady cyklostezka A155.

4. Chotkovy sady – vyhlídková cesta (pomník Julia Zeyera) – nalevo Bílkova vila, přejet můstek přes Chotkovu ulici do Letenských sadů.

5. Letenské sady – napravo Kramářova vila, za můstkem pokračovat po cyklostezce A155 přes Letenské sady k Národnímu technickému muzeu a Národnímu zemědělskému muzeu do ul. Letohradská a po A165 vjet do ul. Ovenecká, přejet přes ul. Veletržní a Oveneckou vjet do parku Stromovka.

6. Stromovka – projet park po cestách okolo Šlechtovy restaurace, mezi rybníčky, najet na cyklostezku A310 a podél řeky ul. Za Elektrárnou po cyklostezce A1.

V této oblasti se je možno zastavit u objektů Výstaviště – zejména Lapidária Národního muzea s cennými sochařskými díly několika staletí.

Po Holešovickém nábřeží k Trojskému mostu. Přejet most po A31 a za mostem doprava najet na cyklostezku A2, EV2-Vltavská do ul. Vodácká a pokračovat podél řeky až k Libeňskému ostrovu do ul. U Českých loděnic, napojit se na cyklostezku A26. Ulicí U Českých loděnic přes náměstí Elsnicovo a přes Zenkloovu ul. podél potoka Rokytka

7. Löwitův mlýn, Libeňský zámek, kostel sv. Vojtěcha – cyklostezka ul. U Rokytky stále po A26

2 x podjet železniční koleje a magistrálu Čuprova – do ul. Nad Kolčavkou stále po A26 okolo Kolčavky a podél Rokytky – křižovatka – odbočit doleva přes lávku do ulice Podvinný mlýn z A26 na A267 – před sportovním areálem. Pokračovat po A267, odbočit po cyklotrase doleva, podjet koleje, po levé straně je lanový park, bobová dráha a skatepark – stále A267. Za skateparkem odbočit doleva – po pravé straně je vlakové nádraží Vysočany. Sjet z cyklotrasy, po turistické žluté do ulice Na Jetelce – velké stoupání. Podjet magistrálu Vysočanská, minout Prosecký rybník, opět podjet magistrálu Vysočanská a přejet magistrálu Proseckou – za ní ul. Na Proseku. Pokračovat po žluté ul. Na Vyhlídce a doprava ul. U Proseckého kostela

8. Kostel sv. Václava na Proseku.

⇐ Předchozí etapa

Následující etapa ⇒