Via Ludmila I – A – Etapa 5

STARÁ BOLESLAV – MĚLNÍK

KM

Zastavení

Via Ludmila 1A - Etapa 5

Informace

délka 45,1 km, čas projetí 02:47 h – kolo
délka 48,5 km, čas projetí 12:52 h – pěšky

Výškový profil

VL1-A-E5

Trasa ke stažení (GPX): zde.

Kudy, jak a co k vidění a navštívení

 

Tato sekce obsahuje popis trasy doporučované cyklistům. Ti z Vás, kteří se hodlají na místa na trase Via Ludmila dopravit jiným způsobem, najdou bližší informace u popisů jednotlivých míst v sekci Místa k navštívení

  1. Stará Boleslav – od kostela Nanebevzetí Panny Marie (místo uctívání Palladia Země české) pokračujeme ul. Komenského, kde se za ul. Dr. Beneše napojíme na Svatováclavskou stezku, pokračujeme ul. 5.května a zabočíme doleva do ul. Dobrovského – zde se napojíme na cyklostezku. Ul. Dobrovského: pokračovat ul. Vrchlického a přes ul. J.Truhláře stále rovně do ul. V Mýtkách – po cyklostezce 2 doprava ul. Třebízského ven z města. Stále po cyklostezce 2 okolo Boreckého jezera a Borecké tůně k Labi.
  1. Podél Labe po cyklostezce 2 -okolo zdymadla, pokračovat k mostu u Kostelce nad Labem. Přejet po cyklostezce 2 a druhou ulicí doprava K Rudči, u tvrze Kostelec n/Labem se napojit na Poutní cestu Blaník-Říp (zelená).
  2. Obec Rudeč – pokračovat k řece a podél řeky (nutno objet slepá rameno) po zelené do Jiřic.
  3. Jiřice – po turistické zelené podél řeky pokračovat až k zámku Lobkovice.
  4. Lobkovice – zámek – ul. Palackého podél řeky ke kostelu Nanebevzetí Panny Marie a dále ul. Palackého k pomníku F.Palackého. Pokračovat po modré Poutní cestou Blaník-Říp do Neratovic.
  5. Neratovice – na konci ul. Palackého vjet po modré na silnici 101 a po cca 130 metrech odbočit doprava do ul. Ostrovní a pokračovat podél řeky po modré k železničnímu přejezdu přes řeku. Za řekou odbočit doleva na cyklotrasu 2.Labská a pokračovat podél řeky asi 2 km po cyklotrase 2.Labská a červené Poutní cestě Blaník-Říp k obci Tuhaň.
  6. Před Tuhaní odbočit doprava od řeky a – pokračovat po cykl. Labská na Větrušičky, přejet silnici č. 9 a pokračovat po cyklo. Labská na Kly.
  7. Kly – projet obcí k řece a pokračovat stále po cyklotrase 2.Labská podél řeky do Mělníka okolo zdymadla Hadík.
  8. Mělník – po cyklo Labská – Pražská ulice nebo podél Labe po zelené na náměstí – město a
  9. zámek MĚLNÍK.